Reklama video – tylko dla wielkich graczy? Nic bardziej mylnego…

Reklama telewizyjna wymaga znacznych nakładów finansowych, jest wyświetlana wszystkich widzom oglądającym daną stację telewizyjną w określonym momencie, niezależnie od tego, czy są oni zainteresowani danym produktem czy tez nie. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku reklam video w Youtube za pośrednictwem opracowanej kampanii AdWords.

Przy aktualnym rozwoju technologii, film reklamowy możemy nakręcić nawet na telefonie komórkowym. To daje nam znacznie więcej możliwości, bez konieczności angażowania studia, operatorów kamer, dźwięku itd., które są konieczne do stworzenia reklamy telewizyjnej. Ogromne możliwości w tym zakresie oferuje nam Google AdWords. Wystarczy, że swoją reklamę video umieścimy w Youtube i już możemy uruchamiać kampanię AdWords.

AdWords w zakresie reklam video daje nam możliwość reklamowania się, między innymi w postaci reklamy wyświetlanej przed filmem w YouTube, w jego trakcie lub po jego zakończeniu (tzw. TrueView In-Stream), a także wyświetlanej jako miniaturka filmu (tzw. TrueView Discovery). Reklamy mogą się pojawiać w Youtube, ale także w witrynach i aplikacjach należących do sieci reklamowej Google.

Reklama TrueView In-Stream

Jest to reklama, która musi się wyświetlać 5 sekund, zanim osoba, która zamierza oglądać film, mogłaby ja pominąć. I to jest właśnie to najważniejsze 5 sekund reklamy, które mamy, aby przekonać odbiorcę, aby pozostał z nami dłużej. Za reklamę zapłacimy jedynie wówczas, gdy odbiorca oglądnie minimum 30 sekund reklamy, albo jeżeli reklama jest krótsza niż 30 sekund, to gdy oglądnie całą reklamę. Zapłacimy również wówczas, gdy odbiorca wejdzie w interakcję z naszą reklamą.

Reklama TrueView Discovery

Ten rodzaj reklamy jest wyświetlany jako film obok innych filmów, kiedy potencjalni odbiorcy szukają interesujących ich treści. Za reklamę zapłacimy tylko wtedy, gdy zostanie kliknięta jej miniatura i film zacznie się odtwarzać.

Podsumowując Google AdWords daje możliwość reklamowania swoich produktów i usług w postaci wideo i umożliwia nam płatność za obejrzenie lub interakcję z reklamą, a nie tylko za jej wyświetlenie. Jeżeli dodamy do tego odpowiednie kierowanie naszych reklam video, przykładowo do odbiorców, którzy są kobietami i mają dzieci, możemy bardzo precyzyjnie dopasować swój przekaz reklamowy, co z kolei może być wyznacznikiem sukcesu naszej marketingowej kampanii video