WordPress już od kilku lat jest na samym czele, jeżeli chodzi o darmowe i proste w obsłudze CMSy (Content Management System). Pomimo swojej prostoty, jest przy okazji jednym z najbardziej zaawansowanych pod kątem rozwijalności. Z początku WordPress był platformą, która służyła w głównej mierze do prowadzenia własnego bloga – ale dzisiaj służy praktycznie do wszystkiego. Możemy go przekształcić w nieco bardziej zaawansowaną stronę wizytówkę, sklep internetowy, stronę pozwalającą na kontakt z naszą firmą, forum, lub po prostu używać go jako zwykłego bloga. Oto 4 zalety WordPressa.

Szybkość działania

Wielu osobom zależy na prędkośći działania ich strony – wiele statystyk pokazuje, że użytkownicy nawet po dwóch sekundach ładowania opuszczają stronę, by przejść na inną. Bazując naszą stronę na WordPressie mamy gwarancję, że będzie ona działać bardzo szybko, pod warunkiem że nie mamy dużej ilości niepotrzebnych wtyczek.

Łatwa rozbudowa

Chcemy na naszej stronie zaawansowany system komentowania wpisów? A może własne formularze pozwalające na łatwy kontakt z nami? Praktycznie do wszystkiego możemy znaleźć odpowiednie wtyczki – które w większości przypadków są bardzo proste w konfiguracji. Jedyą wadą niektórych wtyczek jest to, że za dodatkowe funkcje trzeba płacić – ale dla większości osób nawet najbardziej podstawowe funkcje we wtyczkach wystarczą.

Bezpieczeństwo

Wielu osobom może się wydawać, że WordPress, głównie ze względu na swoją popularność jest częstym celem różnych hakerów. Po części jest to prawda – wiele osób szuka luk w tym systemie, ale są one natychmiastowo naprawiane (jeżeli w ogóle takie są). Dlatego posiadając stronę na WordPressie nie musimy się z reguły martwić o bezpieczeństwo naszej witryny.

Prostota obsługi

Chyba najważniejsza cecha WordPressa dla osób, które nie są zbytnio powiązane z informatyką. Wstawianie nowych wpisów, dodawanie nowych podstron czy instalowanie wtyczek – to wszystko jest trudnością porównywalne do najbardziej podstawowych czynności na komputerze. Dzięki temu WordPress jest idealnym systemem zarządzania treścią strony dla osób, które nie są biegłe w obsłudze komputera.