Wpływ słów kluczowych na optymalizację strony

Słowa kluczowe są bardzo ważne w procesie pozycjonowania strony. Jednak dlaczego dobór odpowiednich słów ma tak wysoki priorytet w procesie optymalizacji strony? Wynika to przede wszystkim z tego, że to słowa kluczowe wyznaczają główną tematykę strony. Jeżeli więc na naszej stronie znajduje się odpowiednia liczba słów kluczowych dotyczących naszej witryny – jej pozycja wzrośnie ponieważ będzie przedstawiała jej główną tematykę. Dlatego też musimy w sposób właściwy dobrać słowa kluczowe – nie mogą to być słowa, które nie mają nic wspólnego z naszą stroną. Najlepszym przykładem może być strona o tematyce rowerów. Jeżeli postanowimy wypozycjonować stronę na frazę „pakowanie prezentów” to niestety ale tylko stracimy czas – tematyką przewodnią strony są rowery i nawet jeżeli byśmy się bardzo starali to bez gruntownej zmiany strony oraz zwiększenia liczby artykułów nie jesteśmy w stanie wypozycjonować jej na tę konkretną frazę.

Słowa kluczowe mają również wpływ jeżeli pojawiają się w opisach obrazów na naszej stronie. Służy do tego atrybut ALT. Jest to tekst alternatywny – czyli tekst który pojawi się gdy obrazek zniknie z serwera lub w jakikolwiek sposób nie wczyta się użytkownikowi na stronie. One również mają znaczenie dla robotów Google – ponieważ zazwyczaj opisują obrazy przez co późniejsza analiza i wyszukiwanie ich w Google Grafika jest dużo łatwiejsze.

Jak dobrać słowa kluczowe?

Aby w sposób odpowiedni dobrać słowa kluczowe, musimy dokładnie przeanalizować naszą stronę internetową. Słowa powinniśmy dobierać do jej tematyki a także zdań, które mogą wyszukiwać osoby dla których chcieli byśmy się pojawić. Nie wolno dobierać zbyt dużej liczby słów kluczowych a także umieszczać ich na jednej podstronie. Google nie akceptuje przesycenia słowami kluczowymi więc powinniśmy unikać takich sytuacji.

Jeżeli nasza witryna jest mała lecz jest wielotematyczna, będzie nam ciężko pojawić się w sensownych wynikach wyszukiwań. Dlatego podczas tworzenia strony lepiej kierować się jedną tematyką na którą będzie nam łatwiej się wypozycjonować.